Kas apibūdintų rudenį – krentantys lapai, dargana ir, žinoma, kraitė, kupina rudens gėrybių. Ruduo mums – ilgai laukto, sunkiai auginto ir su pasigėrėjimu nuimto derliaus metas. Daržovės ir vaisiai yra geriausias vitaminų, mineralinių medžiagų, maistinių skaidulų šaltinis. Jie padeda vaikams augti sveikiems, žvaliems ir stipriems. Todėl, svarbu, kad mažyliai jas valgytų ir stiprėtų.

Pastebėjome, kad vaikai menkai pastebi rudenėjančios gamtos grožį ir mažokai žino apie teikiamą rudens gėrybių naudą. Todėl, išsikėlėme sau tikslą: ugdomosios veiklos, švenčių, pramogų metu turtinti vaizdinius apie rudens gėrybes, skatinti vaikus valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių ir uogų.

Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro, ikimokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupėje, spalio mėnuo paskelbtas - sveikatos mėnesiu „Vitaminai-vaikų draugai“. Juk ne veltui ir sakoma: „Turtingas, kaip ruduo...“, nes tik rudenį tiek daug daržovių, vaisių, uogų, ko žmogui, ypač vaikui, reikia, kad jis augtų sveikas. Buvo vykdoma akcija „Vaisių ir daržovių kraitė“, kurios metu, tėveliams pasiūlyta, visą spalio mėnesį, kraitelę papildyti šviežiomis daržovėmis, vaisiais, žolelėmis, riešutais ir kt. Organizuota vaikų, tėvelių ir pedagogų rudens gėrybių paroda „Rudenėlio išdaigos“.

Spalio mėnesį, ikimokyklinukų grupėje vyko įvairūs pokalbiai apie sveikatą, vaisių ir daržovių svarbą, naudą žmogaus organizmui, demonstruojami filmai apie sveiką mitybą, dantukų priežiūrą, gaminami dailės darbeliai iš įvairių gamtinių medžiagų, minamos mįslės, sekamos pasakos, vykdomi eksperimentai su daržovėmis ir vaisiais; jas ragaujant, uostant, liečiant, lyginant, vyko vaistažolių arbatėlių gėrimo valandėlės, pasigardžiuojant medumi.

Sveikatos mėnuo užbaigtas šventiniu rytmečiu „Rudenėlis atkeliavo“, kurio metu vaikai dainavo, šoko, improvizavo, deklamavo eilėraščius, žaidė. Juos aplankė „Didžiagalvis moliūgas“ ir „Kiškis-piškis“. Vaikai linksmino tėvelius, šventę užbaigdami smagiu bendru šokiu - „Rudenėlio valsas“.

Vyr. auklėtoja Ingrida Zajančauskaitė

Balandis 2024