Lietuvos gimtadieniui Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai ruošėsi iš anksto. Mokyklos langai pasipuošė mokytojo padėjėjos Janinos Lingienės trispalviais karpiniais. Antrokai ir trečiokai su mokytoju R. Žeimiu savo klasės medyje įkurdino šimtą popierinių paukščiukų, kurie savo snapeliuose neša brangius lietuvio širdžiai žodžius. II aukšto koridoriuje dailės ir technologijų mokytoja Rasa Jurgaitienė su mokiniais patupdė dar vieną šimtą paukščių.

Visą mėnesį vyko jau septintasis klasių dainos projektas „Dainuoju Lietuvai“. Mokiniai kartu su klasių auklėtojais rinkosi dainą, kūrė sceninį įvaizdį, repetavo su muzikos mokytoju A. Šličiumi. Juk projekto baigiamojo renginio metu reikės varžytis dėl nominacijų!

Vasario 15-oji – pilietiškumo ugdymo diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Iki koncerto mokiniai su klasių auklėtojais gamino atvirukus „Pasveikink su Lietuvos gimtadieniu“, kuriuos po parodos parnešė į namus ir pasveikino savo šeimos narius. Buvo siunčiami ir elektroniniai atvirukai „Pasakyk „Ačiū“ ypatingiems žmonėms“. Laukiamiausia dienos dalis- koncertas „Dainuoju Lietuvai“. Ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai scenoje pasirodė vilkėdami naujais stilizuotais dizainerio J. Statkevičiaus kurtais tautiniais kostiumais. Visus dalyvius pasveikino priešmokyklinio ugdymo grupės „Boružiukai“ vaikai. Kartu su auklėtoja L. Pogiene jie pristatė knygą iš šimto pačių pieštų iliustracijų. Knyga dalyvaus Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos paskelbtame konkurse. Klasių pasirodymai buvo nuoširdūs, gražūs, originalūs, skambūs. Girdėjome netgi repavimą, grojimą dūdelėmis, naujausią skautų stovyklos himną ir kt. Vertinimo komisija (mokyklos direktorė L. Žiliuvienė, Baublių kultūros skyriaus vedėja V. Keblienė, buvusi mokyklos mokinė A. Mačiukaitė) negailėjo pagyrimų ir skyrė šias nominacijas: 1 klasei- „Nuoširdžiausia daina“, 2-3 klasėms - „Skambiausia daina“, 4 klasei - „Dainingiausia daina“, 5-6 klasėms - „Jausmingiausia daina“, 7 klasei - „Įspūdingiausia daina“, 8 klasei - „Originaliausia daina“, 10 klasei - „Linksmiausia daina“.

Koncerto metu buvo pagerbti kūno kultūros mokytojo J. Benečio inicijuoto projekto „Lietuvos valstybės 100-mečiui- 100 kilometrų“ nugalėtojai, dalyviai ir apdovanoti vardiniais medaliais. Trims aktyviausiems ir per trumpiausią laiką įveikusiems 100 km atstumą- Agnei Maciūtei, Gabrielei Mačernytei, Martynui Kniežai- įteiktos taurės. Padėkos raštas buvo įteiktas ir projekto rėmėjams ūkininkams S. ir R. Lukauskams. Direktorės pavaduotoja ugdymui J. Mačiukienė atminimo dovanėle apdovanojo paskelbtos akcijos „Lietuvos šimtmečiui- 100 dešimtukų“ nugalėtoją. Daugiausia dešimtukų per II trimestro du mėnesius surinko 5 klasės mokinė Augustė Bernotaitė (48 dešimtukai).

Po koncerto į dangų pakilo po balioną už kiekvieną Lietuvos dešimtmetį. Koks gimtadienis be torto? Klasės buvo apdovanotos trispalviais tortais.

Dovaną Lietuvos šimtmečiui sudėjome iš kelių dovanėlių. Su gimtadieniu, Lietuva!

Mokytoja Lina Odinienė

Liepa 2018