Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre 2017 m. rugpjūčio-spalio mėnesiais buvo vykdoma neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymo programa “Suaugusiųjų etnografinių ir bendrakultūrinių kompetencijų ugdymas pažįstant Vakarų Lietuvą”. Pagal savivaldybės finansuotą projektą įvyko keturių renginių ciklas, kuriame dalyvavo apie 40 dalyvių.

Pažintis su Vakarų Lietuvos gėrybėmis prasidėjo savo pačių gyvenamojoje aplinkoje - iš Gargždų atvykusi žolininkė Genovaitė Rauktienė Minijos slėnyje ties Baubliais su baubliškėmis braidžiojo po pievas ir pažindino jas su vaistiniais augalais, jų savybėmis bei panaudojimo galimybėmis. Labiausiai savo ir savo artimųjų sveikata besirūpinančios moterys neišsigando ir smarkiai prapliupusio vasaros lietaus. Su užsidegimu ir gera nuotaika dalyvės iš laukų parsinešė puikias bet ir naudingas vaistažolių puokštes.

Antrasis ciklo renginys - edukacinė išvyka “Liaudies pamaldumo praktikos Šiluvoje ir Tytuvėnuose: Šilinių atlaidai” - įvyko rugsėjo viduryje. Vieną saulėtą rugsėjo šeštadienio rytą Baublių kaimo bendruomenės nariai su gide, etnologe ir projekto koordinatore Jolanta Kontrimaite-Biuso išvyko į Raseinių rajoną. Nors Šilinių atlaidai jau buvo pasibaigę, tačiau dalyviai aplankė abi Šiluvos šventoves, sužinojo daug įdomių faktų apie Šiluvos miestelį ir Švč. M. Marijos apsireiškimus. Tytuvėnų vienuolynas ir bažnyčia sužavėjo ir anksčiau apsilankiusius, ir pirmą kartą atvykusius. Romerių dvaro sodybvietėje galima rasti jau tik pastatų fragmentus, akmenų rūžos takas stebina geologinėmis paslaptimis, o šalia Tytuvėnų esantis apžvalgos bokštas leidžia pasigrožėti apylinkėmis. Ekskursijos dalyvius Tytuvėnų regioniniame parke lydėjo ir su įdomybėmis pažindino vietinė gidė Agnė Buchaitė.

Spalio mėnuo - paukščių migracijos mėnuo. Kita projekto edukacinė išvyka vedė į Ventės ragą ir jame esančią ornitologinę stotį bei muziejų. Edukacinės išvykos “Paukščiai lietuvių liaudies kultūroje ir kūryboje“ dalyviai su ornitologu Vytautu Jusiu gilinosi į paukščių migracijos paslaptis. Mokytojos Lina ir Jolanta supažindino su smulkiąja tautosaka apie paukščius.

Paskutinė edukacinė išvyka „Lietuviškos kryždirbystės fenomenas – saugotina vertybė“. Kartu su gide, etnologijos doktorante Jolanta Kontrimaite-Biuso dalyviai aplankė Kryžių kalną. Disertaciją apie Kryžių kalną rengianti pranešėja papasakojo daugybę legendų ir įdomių istorinių faktų apie Jurgaičių piliakalnį bei ant jo statomus kryžius, lietuvišką kryždirbystę ir jos unikalumą. Vėliau ekskursija tęsėsi Šiaulių mieste – buvo aplankyta katedra, šokolado fabrikas, Chaimo Frenkelio vila-muziejus, salės laikrodis, pėsčiųjų bulvaras.

Rugsėjis 2018