Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre antri metai vykdomas projektas „Žemė - mūsų planeta“. Projekto tikslas mokyti mokinius rūpintis aplinka, prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.

Projektinės veiklos metu mokykloje vyko nemažai renginių skirtų Žemei. Minint pasaulinę Žemės dieną prie mokyklos suplevėsavo Žemės vėliava, paskelbtos akcijos „Pasitik paukštelį su inkilėliu“ metu pagaminti ir įkelti 9 inkilėliai. Mokykloje vyko rajoninis priešmokyklinio ugdymo ir pradinio ugdymo mokinių piešinių konkursas „Saugok gamtą, taip išsaugosi save“, kuriame dalyvavo net 96 mokiniai iš 9 rajono ugdymo įstaigų. Baigiamojo projekto renginio metu mokiniai susitiko su Mosėdžio akmenų muziejaus direktoriumi Evaldu Razgumi, kuris skaitė paskaitas gamtosaugine tema. Pradinių klasių mokiniai klausėsi apie Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančius paukščius, dalyvavo viktorinoje, 5-7 klasių mokiniai sužinojo apie akmenį, kuris yra „Žemės liudininkas“, o 9-10 klasių mokiniai išgirdo apie „proto ekologiją“. Į popietę „Žemė turi daug mažų draugų“ rinkosi rajoninio piešinių konkurso „Saugok gamtą, taip išsaugosi save“ laimėtojai. Jie stebėjo trečios klasės mokinių parengtą programėlę apie gandrą, po to buvo apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis, o juos ruošę mokytojai padėkos raštais. Rajoninio piešinių konkurso laimėtojais tapo: Kamilė Stankevičiūtė iš Rūdaičių mokyklos (priešmokyklinio ugdymo pedagogė Giedrė Rusteikė), Ieva Gavėnaitė ir Tėja Gervinskytė iš darželio-mokyklos „Žibutė“ (priešmokyklinio ugdymo pedagogės Nijolė Viskontienė ir Rūta Šiaulienė), Vitas Kietelis iš S. Daukanto gimnazijos (mokytoja Elvyra Mažutienė), Atėnė Odinaitė iš Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytojas Robertas Žeimys), Kamilė Alšauskaitė iš Jokūbavo A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja Daiva Sajauskienė), Justė Abelkytė iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos (mokytoja Nijolė Meškauskienė), Rugilė Katkutė iš Kulūpėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Alma Daškevičienė), Orinta Astrauskaitė iš Kalniškių pradinio ugdymo skyriaus (mokytoja Audronė Venckauskienė), Aistė Dabravalskytė iš Kulūpėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos (mokytoja Irena Raišuotienė). Be to visi konkurso dalyviai ir juos rengę mokytojai taip pat bus apdovanoti padėkos raštais.

Projektą vainikavo Baublių mokyklos daugiafunkcio centro bendruomenės eitynės „Pavasaris Žemę jau veda“. Eitynes per Baublių kaimą organizavo mokytoja Lina Odinienė. Mokiniams buvo perskaitytas Žemės laiškas, kuriame buvo prašoma ją surasti ir papuošti jos „suknelę“. Eidami mokiniai turėjo rasti paslėptus laiškus, kuriuose buvo nurodytos Žemės užduotys. Galutinėje stotelėje buvo surasta „Žemė“ (didžiulis rutulys), kurią vaikai papuošė pagamintomis gėlėmis, paukšteliais, žuvytėmis, medžiais. „Žemė“, pasipuošusi vaikų darbeliais parkeliavo į mokyklą. Grįžę visi eitynių dalyviai vaišinosi koše ir arbata. Valgyti lauke plevėsuojant Žemės vėliavai dvigubai smagiau!

Irena Raišuotienė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

Birželis 2018