Nuo 1926 m. rudens, kai Baubliuose buvo atidaryta pirmoji mokykla, praėjo devyni dešimtmečiai. Minėdami šią sukaktį, organizavome integruotą pažintinį projektą „Baublių mokyklai 90“, kurį apibendrinome šventiniame renginyje „O klasėje atrodys taip, kaip buvę...".

   Iškilmės prasidėjo Baublių šv. Kazimiero koplyčioje Šv. Mišiomis, kurias aukojo kunigas Algirdas Lukšas už buvusius mokyklos mokinius ir mokytojus. Po mišių visus šventės dalyvius Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro fojė, kurią papuošė mokytojo padėjėja J. Lingienė, skambia daina pasitiko Raguviškių kultūros skyriaus kapelos muzikantai. Kiekvienam svečiui buvo įsegtas jubiliejinis mokyklos ženkliukas. Prasidėjus renginiui, du zuikiai Puikiai (septintokas M. Knieža ir devintokas N. Odinas) į sceną įnešė mokyklos bendruomenės dovaną – ant didžiulių skaičių pritvirtintas nuotraukas, kuriose buvo užfiksuotos mokytojų, mokinių ir mokyklos darbuotojų šypsenos, skirtos mokyklai. Kadangi zuikiai nelabai gerai žinojo mokyklos atsiradimo faktus, tai jiems teko atsisėsti į seną suolą ir kaip visiems šventės dalyviams dalyvauti integruotoje pamokoje. Tikrąją mokyklos kūrimosi istoriją priminė penkios mergaitės (V. Pogytė, E. Eismontaitė, G. Mačernytė, R. Raminaitė, N. Armalytė), nešinos simbolinėmis mokslo šviesos ugnelėmis. Būtent penkiose Baublių kaimo vietose ir kūrėsi mokyklos. Į amžinybę iškeliavę mokytojai bei mokiniai buvo pagerbti tylos minute.

   Renginio-pamokos metu buvo apžvelgti gražūs nuveikti mokinių ir mokytojų darbai, skirti mokyklos 90-mečiui: 1-5 klasių mokiniams buvo organizuotas susitikimas su buvusiomis mokinėmis S. Ivanauskiene, S. Gideikiene, mokytoja I. Raišuotienė su mokiniais rinko medžiagą apie pirmąsias Baublių mokyklas aplankydama buvusius mokinius K. Karnauską, Z. Kupšienę, S. Macių, V. Baltmiškienę, K. Jurkų jų namuose, ekologų būrelis sukūrė rudeninę mandalą, 9 ir 5 klasių mokiniai lankėsi Budrių kapinėse ir uždegė žvakutę ant pirmosios Baublių mokyklos statytojo Antano Lukausko kapo, 10 ir 7 klasės pabuvojo visose Baublių mokyklų vietose, pradinukai piešė piešinius. Buvo apdovanoti literatūrinio konkurso „Kuriu mokyklai“ laureatai.

   Labai džiaugiamės, kad šventinėje pamokoje dalyvavo garbūs svečiai: Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila, vyr. specialistė Asta Pocienė. Mokyklos jubiliejaus proga padėkos buvo įteiktos mokytojams: J. Mačiukienei, I. Raišuotienei, L. Odinienei, L. Būtenienei, R. Žeimiui. Smagu, kad į šventę galėjo atvykti ir prisiminimais pasidalinti buvę pirmųjų mokyklų mokiniai K. Karnauskas, V. Baltmiškienė, B. Zenkevičienė, S. Gideikienė.

   Jubiliejaus proga visus sveikino 35 metus mokyklai vadovavusi direktorė Verutė Keblienė, Žalgirio seniūnijos seniūnas B. Talmontas ir specialistė D. Leknienė, Baublių bendruomenės centro pirmininkė G. Rimkuvienė, mokyklos tarybos pirmininkė Z. Mačiuvienė,  bendruomenės slaugytoja N. Šličienė, mokykloje dirbusios  mokytojos J. Šližienė, R. Stuopelienė, I. Spyčiuvienė, Baublių kultūros skyriaus saviveiklininkai. Dailės mokytojos R. Jurgaitienės papuoštoje scenoje visiems koncertavo ne tik mokyklos dainininkai ir šokėjai, kuriuos paruošė  muzikos mokytojas A. Šličius bei šokio mokytojas A. Bajoras, bet ir buvusi mokinė A. Mačiukaitė su drauge Rimgaile.

   O kokia pamoka be atsakinėjimo? „Atsakinėti“ prie lentos-ekrano buvo pakviestas buvęs Baublių mokyklos mokinys, o vėliau ir  mokytojas Virginijus Domarkas. Jis padėkojo savo mokytojoms I. Spyčiuvienei ir V. Keblienei.

   Pirmosios mokyklos statytojo Antano Lukausko anūkei S. Gideikienei uždegus 9 žvakutes ant šventinio torto, nuskambėjo ilgiausių metų palinkėjimo mokyklai melodija. L. e. direktoriaus pareigas J. Mačiukienė padėkojo ir šventės rėmėjams, ir renginį ruošusiems mokyklos bendruomenės nariams. Pamokos pabaigoje visiems buvos kirti skanūs namų darbai: suvalgyti po šventinio torto gabalėlį. Tai buvo padaryta iš karto po renginio!

   Daugiau nuotraukų galite rasti galerijoje.

 

                                                                                      Mokytoja Lina Odinie

Susisiekite

Baublių mokykla-daugiafunkcis centras

Mokyklos g. 17, Baublių k., Žalgirio sen., 97200 Kretingos r.

Tel. 8 676 36 490, el.p. baubliupm@baubliai.kretinga.lm.lt

Kalba

ltnlenetdelvplru

Pamokų laikas

  1. 800  -  845  
  2. 900  -  945
  3. 955  - 1040
  4. 1100 - 1145
  5. 1205 - 1250
  6. 1300 - 1345
  7. 1355 - 1440

Kalendorius

Gruodis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Facebook