2014-2015 MOKSLO METAI

SVEIKO MAISTO GAMINIMO KONKURSAS

Mūsų mokyklos mokiniai sausio mėnesį aktyviai dalyvavo respublikiniame sveiko maisto gaminimo konkurse „Mokyklos virtuvės brolija“.  Norint dalyvauti konkurse, reikėjo suburti trijų mokinių ir mokytojo arba tėvelių komandą. Užduotis - mokyklos virtuvėje arba namuose pagaminti  sveiko maisto patiekalą, jį nufotografuoti, aprašyti gaminimo eigą ir nusiųsti komisijai.  Susibūrė net 5 komandos, kurios  gamino skaniausius ir sveikiausius patiekalus. Pirmokėliai gamino gaivinantį  vaisių desertą, antrokai kepė sėlenų blynelius su moliūgų uogiene, skanūs buvo trečiokų grikių blynų sparneliai su uogiene bei ketvirtokų cukinijų blyneliai, penktokės iš avižinių dribsnių kepė „Vištienos kepsnelius“. Pagaminę savo patiekalus, vaikai ragavo, vaišino draugus ir įsitikino, kad sveikas maistas gali būti ne tik naudingas, bet ir skanus.

Mokytojos Irenos Raišuotienės informacija


RESPUBLIKINĖ KONFERENCIJA „AUGU SVEIKAS IR SAUGUS“

              Vasario 6 d. dalyvavome respublikinėje  konferencijoje" Augu sveikas ir saugus" Klaipėdos  I. Simonaitytės pagrindinėje mokykloje. Mūsų mokyklą   atstovavo komanda: mokytoja D. Sajauskienė, 7 klasės mokinės Viktorija  Asnauskaitė  ir Auksė Vasiliauskaitė. Pranešimo tema "Kompiuterio ir kitų elektroninių prietaisų priklausomybės neigiamos pasekmės".


AKCIJA „SVEIKATINGUMO PERTRAUKŲ SAVAITĖ“

                      Spalio mėnesį mokykloje organizuotoje „ Sveikatingumo pertraukų savaitės“ akcijoje dalyvavo priešmokyklinė grupė, 1 - 9 klasių mokiniai bei  mokytojai . 5 – 9 klasių mokinių atstovai išsitraukė burtus, kokią dieną ir kokia tema jų klasė organizuos veiklą ilgosios pertraukos metu. 9 klasės mokiniai pirmieji pakvietė visus į sporto salę. Jų pertraukos tema – „ Judėjimo galia.“ Skambant linksmai muzikai, bendruomenės nariai atliko mankštos pratimus, virtinę smagių ir linksmų judriųjų žaidimų . Aštuntokai skelbimų lentoje pakabino pranešimą, kad per ilgąją pertrauką visi kviečiami į aktų  salę : „ Apsilankykite jogos pamokose, pabūkime tyloje.“ Tyli muzika, jogos pratimai, kalbėjimas pašnibždomis – tokia buvo pertrauka tema „ Tylos galia“. 7 klasės mokiniams teko pristatyti temą – „Muzikos galia“. Ir suskambo sporto salėje dainos... Mokytojai užtraukė savo jaunystės dainas, jaunimas pasidalino savosiomis. Penktokai visus pasitiko plakatu, kuriame saulė visus kvietė – „ Įjunk šypseną.“ Jų pertraukos tema „ Juoko ( šypsenos) galia“. Juokas mokykloje tikrai skambėjo, nes pasakoriai nuotaikingai papasakojo linksmas istorijas ir anekdotus. Buvo išrinktas anekdotų karalius. Penktos klasės mokiniai taip įvertino sveikatingumo pertraukų savaitę : „ Mūsų klasei labai patiko ši savaitė, todėl tokios akcijos norėtume dažniau. Labiausiai patiko judėjimo bei juoko dienos. Malonu dalyvauti patiems ir stebėti kitus.“                                                                   Mokytoja Daiva Sajauskienė

KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA MOKYKLOJE

Rugsėjo 17 – 19 d. mokykloje vyko kuprinių svėrimo akcija, kurios tikslas atkreipti dėmesį į per sunkias vaikų kuprines. Per sunkios kuprinės – vienas iš veiksnių, turinčių įtakos jauno organizmo laikysenos sutrikimams vystytis. Optimalus pilnos kuprinės svoris turėtų sudaryti ne daugiau kaip 10 procentų moksleivio kūno masės ( pvz. jei vaiko svoris 30 kg, tai kuprinės svoris ne daugiau 3 kg ).Didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. moksleivio kūno masės. Mokyklinių kuprinių išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai. Mūsų mokykloje buvo pasvertos 1 – 5 kl. ir 7 klasės kuprinės. Per sunkias kuprines nešiojasi du vaikai iš 2 klasės ir vienas ketvirtokas. Jų kuprinės sveria daugiau kaip 15 proc. vaiko kūno masės. Iš 52 akcijoje dalyvavusių vaikų neturi atšvaitų ant kuprinės 16 mokinių. Štai keletas naudingų patarimų: kuprinės dydis turi būti pritaikytas vaiko ūgiui; diržai turi būti uždėti ant abiejų pečių; nešamos kuprinės apačia neturi būti žemiau vaiko juosmens; sunkiausius daiktus vertėtų dėti į kuprinės dalį arčiau nugaros; kasdien peržiūrėti kuprinės turinį ir susidėti tik tai dienai reikalingus daiktus.

Mokytoja Daiva Sajauskienė


2013-2014 MOKSLO METAI
SVEIKOS GYVENSENOS PAMOKĖLĖS

Vasario mėnesį mokykloje „ apsigyveno“ naujas bičiulis „Sveikuoliukas“. Kas jis? Tai mokyklos personažas, kuris prižiūrės vaikų švarą, kvies į įvairius renginius, susijusius su sveika gyvensena. Mokiniai  patys galvojo ir rinko  šiam  personažui  vardą. Štai keletas pasiūlytų vardų: priešmokyklinė grupė – Švaronas, 1 kl. – Šypsnys, 2 kl. – Kosmis, 3 kl. – Linksmukas, 6 kl. – Tvarkdaraitis, 7 kl. – Sveikis, 8 kl. – Burbuliukas. Nugalėjo 4 kl. sumanytas vardas – Sveikuoliukas.

                       Tada Sveikuoliukas ėmėsi darbo. Visus didelius ir mažus pakvietė į popietę „Kojinių šėlionės“. Mokytoja Daiva Sajauskienė vaikams papasakojo kojinių atsiradimo istoriją, pamokė, kaip prižiūrėti kojas bei kojines. Mokiniai ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir patys dalyvavo įvairiose rungtyse. Gražiausiai suadė kojinę  4 kl. mokinė  Agnė Mačernytė, aiškiausiai  vardą  koja užrašė  4 kl. mokinė  Eva Eismontaitė ir 6 kl.  mokinys Nojus Odinas.  Kas slepiasi kojinėje atspėjo  3 kl. mokinė Mantė Vasiliauskaitė.  Renginio kuliminacija -„Ilgiausios dekoruotos kojinės“ rekordo siekimas. Vaikams pavyko  įvairiais raštais išmarginti 4,5 metrų ilgio popierinę  kojinę.  Vaikų bei mokytojų išradingumas pasireiškė užduotyje, kai reikėjo parašyti savo patarimą  tema „Kad kojinės tarnautų ilgiau“. Štai keletas patarimų: „ Kad neplyštų kojinės, padėk į spintą “, „Kojinės neplyš, jei vaikščiosi su šlepetėmis “, „Kojinės neplyš, jei jų nenešiosite “ , „Kojinės neplyš, jei parą laikysite šaldymo kameroje...“.  Sveikuoliukas, mokytojai ir vaikai džiaugėsi, kad nuo šiol mokykloje tipens švarios kojytės su   švariom kojinytėm.                                                   Pradinių klasių vyr. mokytoja Daiva Sajauskienė


AISTROS DĖL TITULO „MOKYKLOS SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“

Baublių mokykla-daugiafunkcis centras dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų projekte. 2013 m. minime Lietuvos mokyklų prisijungimo prie Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo 20-ąsias metines, kurios sutampa su LR Seimo paskelbtais Sveikatingumo metais.

                      Švietimo ir mokslo ministerija, sveikatos apsaugos ministerija paskelbė tarptautinį mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“. I jo etapas organizuotas visiems Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro vaikams ir mokiniams. Pasveikinti koncertine programėle, tarpusavyje varžėsi ne tik 1-8 klasių komandos, bet ir priešmokyklinio bei ikimokyklinio ugdymo grupių vaikai. Kiekviena komanda stengėsi išsiskirti iš kitų arba kepuraitėmis, arba vienodais marškinėliais, arba spalvingomis skarelėmis. Visiems norėjosi laimėti titulą „Mokyklos sveikuolių sveikuoliai“. Reikėjo ne tik atsakyti į testų klausimus sveikos gyvensenos, žmogaus saugos, žalingų įpročių prevencinės veiklos tematika, bet ir atlikti praktines užduotis: sudėlioti maisto produktus į maisto piramidę, pristatyti sveiko maisto vaišių stalą ir kt. Tačiau karščiausios aistros kilo atliekant judėjimo užduotis: estafetes, sporto žaidimų elementus.  Sudėjus visų užduočių rezultatus, paaiškėjo, kad 6-8 klasių grupėje geriausiai sekėsi  7 klasės komandai (Viktorijai Pogytei, Kamilei Talmontaitei, Eglei Vasiliauskaitei, Mantui Dapkui, Edvinui  Šlečkui), 1-4 klasių grupėje – komandai „Slyvukai“ (Gabija Dapkutė, Akvilė Arlauskaitė,  Gabija Gadeikytė, Orestas Kupšys). Nugalėtojams teko ne tik sveikuoliški prizai – obuoliai, bet ir atsakomybė dalyvauti II konkurso etape. Priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai džiaugėsi turiningai praleistu laiku ir lydėjusiomis geromis emocijomis.

                      Konkurso I etapo koordinatorė direktorės pavaduotoja Julija Mačiukienė dėkoja mokytojams, parengusiems užduotis: Liucijai Pogienei, Ingridai Jonkienei, Irenai Raišuotienei, Robertui Žeimiui, Liudai Būtenienei, Jonui Benečiui, Vidai Rojuvienei.

                                                                                    Mokytoja Lina Odinienė


2013-10-09 Europos judėjimo savaitės bėgimas

2013 m. spalio 7-13 dienomis visoje Europoje  vyko projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“ Europos judėjimo savaitės bėgimas. Spalio 9 dieną prie šio renginio prisijungė ir Baublių mokyklos- daugiafunkcio centro mokiniai bei mokytojai. Ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai bėgo 250 m nuotolį, 1-4 klasių mokiniai įveikė 500 m, o 6-8 klasių mokiniai bėgo 1000 m atstumą. Iš viso Europos judėjimo savaitės bėgime dalyvavo 80 mokinių ir mokytojų. Ikimokyklinėje vaikų grupėje geriausiai bėgo Atėnė Odinaitė ir Gediminas Lukauskas. Priešmokyklinėje grupėje aktyviausi buvo Titas Riauka ir Jonas Mickus.1-4 klasių grupėje  aktyviausi buvo Gabrielė Darulytė, Samanta Vizgirdaitė, Akvilė Arlauskaitė, Agnė Maciūtė ir Eimantas Vyniautas. 6-8 klasių mokinių grupėje aktyviai Europos judėjimo savaitės bėgime dalyvavo Justas Vaičiūnas, Mantas Daukša, Valentinas Riauka, Steponas Narvilas, Mantas Dapkus, Lukas Aurimas, Erika Pogytė, Skaistė Mickutė, Rokas Montvydas. Geriausiai bėgę ir aktyviausi Europos judėjimo savaitės bėgimo dalyviai apdovanoti Lietuvos tautinio olimpinio komiteto įsteigtais medaliais ir marškinėliais.                                        

                                                                                                                                                           Kūno kultūros mokytojas Jonas Benetis

 

Susisiekite

Baublių mokykla-daugiafunkcis centras

Mokyklos g. 17, Baublių k., Žalgirio sen., 97200 Kretingos r.

Tel. 8 676 36 490, el.p. baubliupm@baubliai.kretinga.lm.lt

Kalba

ltnlenetdelvplru

Pamokų laikas

  1. 800  -  845  
  2. 900  -  945
  3. 955  - 1040
  4. 1100 - 1145
  5. 1205 - 1250
  6. 1300 - 1345
  7. 1355 - 1440

Kalendorius

Sausis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Facebook