Riešinių margi raštai

,,Gavėnios sodas“ M. Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių skyriuje

 

KREPŠINIO TURNYRAS SKIRTAS SENIŪNUI P. ŠLIŽIUI ATMINTI

                      Tradiciškai ketvirtus metus iš eilės Baubliuose vyksta krepšinio turnyras seniūnui Povilui Šližiui atminti. Kovojama dėl Baublių sporto klubo įsteigtos pereinamosios taurės ir medalių. Visos komandos buvo apdovanotos piniginiais prizais, kuriuos skyrė Šližių šeima.  Šiemet dalyvavo 5 komandos – trys iš Baublių ir po vieną iš Raguviškių ir Budrių. Pirmą vietą ir pereinamąją taurę sunkioje kovoje šiemet iškovojo Budrių komanda: Giedrius Raminas, Eimantas Lukauskas ir Henrikas Petrauskas, kurie rezultatu 11:9 nugalėjo komandą „Baubliai“ (Ernestas Gečas, Arūnas Mačiukas, Egidijus Mačiukas), likusią antrojoje vietoje. Komanda taip pat nugalėjo Baublių „Karosus“ rezultatu 13:12 (Karolis Dargužis, Aurimas Lukauskas ir Eimantas Kupšys), kurie liko trečioje vietoje. Taip pat 12:8 rezultatu nugalėjo Raguviškių ir 15:6 Baublių „Jaunimo“ komandas. Komanda „Baubliai“ nugalėjo „Karosus“ 15:8, Raguviškių komandą 15:9 ir „Jaunimo“ komandą – rezultatu 15:3. „Karosai“ rezultatu 13:10 nugalėjo Raguviškių komandą ir rezultatu 13:9 Baublių „Jaunimą“. Raguviškių komanda 6 taškų persvara laimėjo prieš „Jaunimo“ komandą (11:5). Vyko ir baudų metimo rungtis. Čia taikliausi buvo Simonas Sungaila (Raguviškiai) – 9 taikslūs metimai iš 10. Antras liko Henrikas Petrauskas (Budriai) – 8 taiklūs metimai ir trečias – Vaidotas Žilius (Raguviškiai) – 7 taiklūs metimai. Varžybas stebėjo gausus būrys sirgalių, kurie aktyviai palaikė savo komandas. Ši tradicija bus tęsiama ir ateityje.                            

Sporto organizatorius Algimantas Mačiukas


LIETUVOS GIMTADIENIUI – TINKLINIO VARŽYBOS

                      Baublių sporto klubo „Baubliai“ vadovas Algimantas Mačiukas Baublių jaunuoliams organizavo tinklinio varžybas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-čiui. Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje susirungė 4 komandos. Po dvi pergales ir vieną pralaimėjimą patyrė net trys komandos, todėl prireikė papildomų setų. Geriausiai tinklinį žaidė komanda „Travena“: Girius Būtenis, Dalius Sungaila, Ernestas Gečas, Tautvydas Lingys. Antrą vietą užėmė komanda „Mes“: Renaldas Lukas, Evaldas Butkus, Mantas Dapkus, Aurimas Lukas. Komanda „Bagaristai“ džiaugėsi trečia vieta, o komanda „Karosai“ liko ketvirta. Visą vakarą virusias sportines emocijas vainikavo nugalėtojams įteikti medaliai.

Mokytoja, renginių organizatorė Lina Odinienė

   


KAZIUKO MUGĖ

                     2015-03-04.  Pavasarį skelbianti Kaziuko mugė tradiciškai sukvietė visus į mokyklą paprekiauti, pasidalinti gera nuotaika, linksmai papramogauti. Mugės šeimininkės Kazelė ir Kazytė (mokytojos Irena Raišuotienė ir Reda Petrulienė) visas klases įleido į salę tik tada, kai buvo nupirktas leidimas prekiauti – atsakyta į šmaikštų klausimą. Pirkėjai ne vieną ratą apsuko palei prekeivių stalus, ant kurių puikavosi mokinių rankomis padaryti darbeliai, mamyčių kepiniai, papuošalai ir tai, ko negaila parduoti. Čia galėjai įsigyti priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučių „šašlykų“ iš kukurūzų, penktokų įvairiaspalvių popierinių gvaizdikų, pasėdėti trečiokų „Kazytės kavinėje“, paklausyti Sigito Ivanausko armonikos, pažaisti, pažiūrėti, kaip ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Ingrida Jonkienė gamina molinius ežiukus ir kt. Džiaugiamės, kad mugėje sulaukėme svečių iš kaimo bendruomenės. Moterys siūlė pirkti vaistažolių, megztinių, verbų ir kt. Atėję į mugę tėveliai įsigijo S. Ivanausko pintų krepšių, rištų šluotų. 
                      Po mugės mokytojai ir mokiniai, nešini mokyklos vėliava, ėjo į Baublių šv. Kazimiero koplyčią, kur dalyvavo šv. Mišiose. VII a. gimusiai, XIX a. peraugusiai į mugę Lietuvos globėjo šv. Kazimiero šventei buvo skirta visa netradicinio ugdymo diena.

                                                                                                                                           Mokytoja Lina Odinienė


MEDALIAI IR ROŽĖS MOTERIMS

                      2015-03-06. Tradicinį sporto vakarą, skirtą Kovo 8-ajai, Tarptautinei moters dienai, Baublių sporto klubo „Baubliai“ vadovas Algimantas Mačiukas organizavo Baublių moterims. Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro sporto salėje moterys varžėsi trijose rungtyse: smiginio, šaudymo iš pneumatinio pistoleto ir baudų metimo. Taikliausiai strėlytes mėtė Janina Lingienė, Julija Mačiukienė ir Irena Petrauskienė. Kamuolys labiausiai pakluso ir į krepšį krito Onai Lubienei, Julijai Mačiukienei ir Linai Odinienei. Šaudyti į taikinį iš pneumatinio pistoleto labiausiai sekėsi Linai Odinienei, Rimai Talmontienei, Liucijai Pogienei. Ne tik už dėmesį moterims, bet ir už rožes dėkojame renginyje dalyvavusiam Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Virginijui Domarkui. Kad vakarai būtų judresni, mokyklos-daugiafunkcio centro veiklos koodinatorė Julija Mačiukienė paragino moteris pirmadieniais ir trečiadieniais ateiti į sporto salę ir prisidėti prie jau sportuojančiųjų.

Mokytoja, renginių organizatorė Lina Odinienė

 


 

PINIGŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

                      Dienos veiklos centro mokiniai ir darbuotojai vasario 26 d. aplankė kaimo bibliotekoje parodą „Lietuvos pinigų istorija“, kurią suorganizavo bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė kartu su Raguviškių bibliotekininke Reda Čepiene. Mokiniai apžiūrėjo Lietuvoje naudotus pinigus nuo 18 a. iki šių dienų. Visi susidomėję klausėsi numizmato Arūno Mačiulio pinigų istorijų. Maloniai nuteikė ir mokytojos Ramunės Grikštaitės piešinių paroda „Naktis“. 

Dienos veiklos centro vadovė Liuda Būtenienė


 

PASKUTINĖ LAŠINIŲ DIENA BAUBLIUOSE

                2015-02-17.  Visus, kuriems nusibodo permaininga žiema, užgavėti ir ją iš kiemo pavarinėti pakvietė Baublių bendruomenė, kultūros skyrius ir mokykla-daugiafunkcis centras. Paskutinę lašinių ir kumpių dieną per Baublių kaimą nutriukšmavo Morės palyda. „Žydą, ciguoną, puoną i kėtė balvuoną“ ragino visus susirinkti į kaimo centrą, išlydėti besibaigiančią žiemą ir linksmai pasitikti pavasarį. Susirinkę Užgavėnių dalyviai pasiskirstė į dvi dalis. Tie, kuriems patiko per žiemą sočiai prisivalgyti, daugiau pamiegoti ir vėl valgyti, stojo Lašininio pusėn. Tie, kurie labiau laukia atbundančios gamtos, stojo Kanapinio pusėn. Čia buvo ir daktaras, ir velniai, ir  čigonės. Abu pulkai varžėsi, kurio bus viršus, žaisdami lauko tenisą su paklodėmis ir kamuoliu, mėtydami kankorėžius į krepšį, traukdami virvę. Vis dėlto teko  Lašininiui ir Kanapiniui - žiemos ir pavasario simbolinėms būtybėms - stoti ant kaladžių ir susikauti. Nors sunkiai, bet Lašininis buvo nugalėtas. Kaukėti baubliškiai į Užgavėnių laužą sumetė ne tik visas žiemos negandas, bet ir „tinginystės, keršto, pavydo, apkalbų, godumo malkas“. Beliko sudeginti labai gražią Morę, Stanislavos Macienės, Jadvygos Krakienės ir Stasio Razgauskio rankomis padarytą. Nevalia per Užgavėnes liūdėti, todėl aplink laužą šokti, blynus valgyti, išdaigas krėsti visiems buvo linksma grojant Sigito Ivanausko armonikai. Džiugu, kad į šventę kaip ir kasmet atvyko persirengėliai iš Raguviškių bendruomenės. 
                              Šią žiemos pabaigos šventę baubliškiai palydėjo linksmai, pilvai buvo kietesni už kaktas, todėl pavasaris į Baublius neturėtų pavėluoti.

Mokytoja, renginių organizatorė Lina Odinienė


Vasario 12 d. dienos veiklos centro mokiniai dalyvavo Raguviškių kaimo bibliotekoje organizuotoje Užgavėnių kaukių gaminimo pamokėlėje, kurią vedė tautodailininkė Laimutė Kasparavičienė. Vyresnieji mokiniai naudodami molį darė iškilias kaukes, mažesnieji dekoravo pasirinktą kaukės iškarpą. Darbas vyko labai nuotaikingai, padedant pamokant pašmaikštaujant tautodailininkei Laimutei. Per pamoką mokiniai spėjo ne tik pagaminti, padekoruoti kaukes, bet ir trispalves juosteles pynė, suko. Kaukės turėjo išdžiūti, todėl spalvinimas vyko kitą dieną. Išdžūvusias kaukes tautodailininkė atvežė į Baublių kaimo biblioteką, atsivežė ir specialių dažų. Mokiniai įdėmiai klausėsi Laimutės Kasperavičienės patarimų. Užgavėnėms mokiniai pasiruošę.

Dienos veiklos centro organizatorė Liuda Būtenienė


VĖJO MALŪNĖLIŲ TRISPALVĖ

2015-02-15.  97-ųjų Lietuvos valstybės atkūrimo metinių proga Baublių kultūros skyrius pakvietė mokyklos bendruomenę  dalyvauti  pilietinėje akcijoje „Trispalvės gaminimas iš vėjo malūnėlių“. Visi mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo šioje akcijoje ir pagamino 300 geltonų, žalių ir raudonų vėjo malūnėlių. Jie buvo susmaigstyti į didelę Trispalvę Baublių kaimo centre prie paminklo, skirto Lietuvos vardo paminėjimo 1000-čiui.

Mokytoja Lina Odinienė


2015-02-10. Baublių kultūros skyriaus mišriame ansamblyje dalyvauja 5 mokyklos bendruomenės narės. Vasario 8 dieną Kretingos kultūros centre vyko „Sidabrinių balsų“ konkursas. Iš kairės: Ligita Narmontienė (ansamlio vadovė), Skaistė Mickutė (9 kl. mokinė), Aušra Jonkuvienė (mokyklos bibliotekos vedėja), Janina Lingienė (mokytojo padėjėja), Kristina Katauskienė, Daiva Sajauskienė (mokytoja), Gintaras Pucas, Žymantas Rimkus.


2014 m. lapkričio 28 d. mokykloje lankėsi Kretingos rajono savivaldybės tarybos švietimo komiteto narė Jūratė Sofija Laučiūtė ir savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyr. specialistė Asta Pocienė. Buvo vykdoma planinė patikra „Baublių mokyklos- daugiafunkcio centro ir Kartenos mokyklos – daugiafunkcio centro veiklos planavimas, organizavimas ir vykdymas“Lapkričio 22 d. mokytojos, dainuojančios Baublių kultūros skyriaus ansamblyje, dalyvavo Rietavo savivaldybės Tverų kultūros namuose organizuotoje šventėje. Nuotraukoje: mokytojos su vadove Ligita Narmontiene (pirma iš kairės) atlieka dainą „Meilės aidas“. Akomponuoja Gintaras Pucas.


Ketvirtadieniais mokykloje iš aktų salės sklinda darnūs akordai. Čia vyksta Baublių kultūros filialo mišraus ansamblio repeticijos. Aktyviai ruošiamasi rajoniniam „Sidabrinių balsų“ konkursui, o artimiausiu metu rengiamasi vykti koncertuoti į Tverus. Ansamblyje dainuoja 10 vokalistų: kaimo bendruomenės nariai, kultūros centro darbuotojai, mokyklos mokytojai ir mokiniai. Ansamblio vadovė Ligita Narmontienė.


POPIETĖ „SPORTIŠKIAUSIA ŠEIMA“

                      Lapkričio 21 dieną tėvai, mokiniai ir kaimo bendruomenė buvo kviečiami į  mokyklą dalyvauti popietėje „Sportiškiausia šeima“. Šeimos buvo kviečiamos dalyvauti linksmosiose estafetėse. Organizatorių tikslas – įtraukti šeimą į vaiko mokyklinį gyvenimą, bendrauti ir bendradarbiauti. Daugiausia emocijų sukėlė estafetė „Ralis“, „Kas greičiau apsirengs“. Po linksmų ir judrių žaidimų komandoms teko užduotis „pasimatuoti temperatūrą“, reikėjo kuo greičiua ištirpdinti savo delnuose ledo kubelį.  Visos šeimos buvo apdovanotos padėkos raštais,  šokoladiniais medaliais ir saldainiais. Dėkojame šeimoms, kurios rado laiko ir atvyko į popietę. Už saldžias dovanėles dėkojame rėmėjams.                          Mokytoja Irena Raišuotienė


DIENOS VEIKLOS CENTRAS MOKYKLOJE

                           Nuo spalio 6 d. mokykloje pradėjo veikti dienos veiklos centras. Po 7 pamokų čia gali ateiti kiekvienas 1-9 klasių mokinys. Pirmadieniais iki 17.30 val., antradieniais- ketvirtadieniais iki 17.00 val. visi atėję gali paruošti namų darbus. Iškilus sunkumams, padės dienos veiklos centro vadovė mokytoja Liuda Būtenienė. Tačiau ne tik namų darbai čia ruošiami. Mokiniai bendradarbiauja, padeda vienas kitam, žaidžia, užsiima mėgiama veikla, pertraukėlėse bendrauja gerdami arbatą, klausydami muzikos, net filmukus žiūri. Grįžus namo iš dienos veiklos centro, ir rūpesčių dėl pamokų nebėra, ir negaila turiningai praleisto laiko.                                                                               Mokytoja Lina Odinienė

Susisiekite

Baublių mokykla-daugiafunkcis centras

Mokyklos g. 17, Baublių k., Žalgirio sen., 97200 Kretingos r.

Tel. 8 676 36 490, el.p. baubliupm@baubliai.kretinga.lm.lt

Kalba

ltnlenetdelvplru

Pamokų laikas

  1. 800  -  845  
  2. 900  -  945
  3. 955  - 1040
  4. 1100 - 1145
  5. 1205 - 1250
  6. 1300 - 1345
  7. 1355 - 1440

Kalendorius

Gruodis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Facebook