Paskutinį kartą atnaujinta 2015-04-21
Tolesnes naujienas skaitykite punkte: 2014/2015 ĮVYKIAI (3 dalis)

 SVEIKINAME EDUKACINIŲ KONKURSŲ „OLIMPIS 2015“ NUGALĖTOJUS

Paskelbus edukacinius konkursus „Olympis 2015“, matematikos mokytoja Liuda Būtenienė ir 4 klasės mokytojas Robertas Žeimys paragino mokinius dalyvauti šiuose konkursuose. Konkursuose dalyvavo 4 klasės mokinės Nomeda Armalytė, Kamilė Karčauskytė, Erikas Abrutis, 5 klasės mokinė Eva Eismontaitė. Aukštų rezultatų pasiekė ketvirtokė Nomeda Armalytė biologijos konkurse 100 proc. aplenkusi Lietuvos mokinius savo lygyje ir laimėjusi pirmo laipsnio diplomą bei medalį. Taip pat Nomeda laimėjo ir trečio laipsnio diplomą dalyvaudama lietuvių kalbos konkurse. Tokiu pat diplomu apdovanota ir penktokė Eva Eismontaitė, dalyvavusi ir matematikos, informacinių technologijų, istorijos konkursuose. Už dalyvavimą konkursuose mokiniai apdovanoti padėkomis ir tušinukais.
Julija Mačiukienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui


RAJONINIS PIEŠINIŲ KONKURSAS „SAUGOK GAMTĄ – TAIP IŠSAUGOSI SAVE“

Kovo mėnesį buvo paskelbtas rajoninis piešinių konkursas pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams „Saugok gamtą – taip išsaugosi save“. Džiugu, kad į konkursą įsijungė didelis būrys rajono vaikų. Į mokyklą atkeliavo 119 piešinių iš 10 Kretingos rajono mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų. Komisija išrinko 11 konkurso laureatų, kurie balandžio 17 dieną buvo pakviesti į mokykloje vykusią Kartenos zonos pradinio ugdymo mokytojų ir mokinių popietę „Žemė turi daug mažų draugų. Popietės metu aptarti rajoninio piešinių konkurso „Saugok gamtą – taip išsaugosi save“ rezultatai. Laureatai apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis, o jų mokytojai padėkos raštais. Mokytoja, gamtosauginės veiklos oganizatorė Irena Raišuotienė


EISENA BUDINANTI KAIMĄ „PAVASARIS ŽEMĘ JAU VEDA“

Balandžio 17 dieną mokyklos mokiniai, mokytojai, tėvai, kaimo bendruomenės žmonės bei svečiai iš Kartenos, Kalniškių, Jokūbavo ir kitų rajono mokyklų dalyvavo Žemės mėnesio renginius apibendrinančioje popietėje „Žemė turi daug mažų draugų“. Šią šventišką dieną buvo organizuota tradicine tapusi Eisena per Baublius „Pavasaris žemę jau veda“.

Daugiau nuotraukų patalpinta FOTO ALBUME „PAVASARIO EISENA 2015“.


SVEČIUOSE ORNITOLOGAS

Baublių mokykloje – daugiafunkciame centre svečiavosi ornitologas Marius Čepulis, 2012 metų Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2012“ laureatas nominacijose „Geriausia metų fotografija“, „Metų fotografas“, „Gamtos akimirka“. Fotografavimas yra tik Mariaus Čepulio pomėgis, tačiau tam jis skiria marias laiko. Kitas Mariaus pomėgis - švietėjiška veikla: be jokio atlygio jis važinėja po ugdymo įstaigas ir vaikams skaito paskaitas apie gyvūnus bei fotografiją. Apie savo pomėgį fotografuoti Marius Čepulis maloniai papasakojo Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniams. Fotografas priminė, kodėl gamtoje reikia elgtis kaip svečiuose – nešiukšlinti, netriukšmauti ir laiku išeiti. Vaikai sužinojo, ką reikia daryti, kad pavyktų nufotografuoti įdomų gamtos vaizdą. Ornitologo specialybę įgijęs svečias paaiškino, kad fotografavimui gamtoje reikia iš anksto pasiruošti – prie kiekvieno žvėries ar paukščio reikia skirtingai prieiti. Žiemą fotografas naudoja maskuojantį baltą apdarą,o vasarą - žalią. Jei nori nufotografuoti gyvūną, turi iš anksto statytis slėptuvę, būti joje per naktį, kad tavęs nepamatytų. Slėptuvė turi būti neatskiriama nuo aplinkos, kuo žemesnė, kad paukščiams ir žvėrims nesukeltų jokio įtarimo: jeigu fotografuojama eglyne, tai iš eglišakių, jei nendryne- iš nendrių. „Paprastiems žmonėms visos vietos yra neįprastos“,- juokiasi Marius paklaustas, kokioje neįprasčiausioje slėptuvėje yra tekę laukti pasirodančio paukščio. Jis pasakojo, kad kartais, belaukdamas tinkamo kadro, po 6-7 valandas tūno vandenyje, ir tai, savaime suprantama, nėra labai paprasta net vasarą. Žiemą su hidroskopiniu kostiumu fotografas vandenyje plaukioja po 4-5 valandas. Vaikai liko sužavėti fotografo parodytomis nuotraukomis, džiaugėsi įgiję daug naujų žinių be knygų ir vadovėlių bei išgirdę įdomių istorijų apie nuotykius gamtoje.
Mokytojas, gamtosauginės veiklos organizatorius Robertas Žeimys


SAVAITĖ ,,BE PATYČIŲ“

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai vyko į svečius pas mažuosius draugus ikimokyklinio ugdymo grupėje. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė organizavo  ugdomąją veiklą  tema ,,Ar tu mano draugas?“ Vyko akcija,,Padovanok draugui savo darbelį“. Vaikai  kūrė draugystės medį iš delniukų ir pėdučių, piešė piešinius su pasirinktu draugu, šoko draugystės ratelį.

                                                             Pedagogė  Liucija Pogienė


RAJONINIS MENINIO SKAITYMO KONKURSAS

Balandžio 1 dieną M. Daujoto pagrindinėje mokykloje vyko  rajoninis pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas.  Į konkursą susirinko 37  pirmų – ketvirtų klasių mokiniai. Mūsų mokyklai atstovavo 1 klasės mokinė Andželika Švalkūnaitė. Ji deklamavo Teresės Lorenčienės eilėraštį „Ieškau tėviškės“. Mergaitė už dalyvavimą ir nuotaikingą eilėraščio skaitymą apdovanota Padėkos raštu.                                         Mokytoja Irena Raišuotienė


TURININGA PAVASARIO ATOSTOGŲ DIENA

                      Klaipėdos saldainių fabrike. Balandžio 3 dieną  PIT vadovė mokytoja Liuda Būtenienė 5-9 klasių mokiniams organizavo ekskursiją į Klaipėdos saldainių fabriką „Roshen“. Taip paprastai į fabriką nepateksi: kontrolės postas atvėrė vartus, visiems reikėjo apsivilkti chalatus, užsidėti vienkartines kepuraites, apsiauti vienkartinius „autus“. Kino teatro „Roshenvudas“ patalpoje ekskursijos dalyviams buvo pademonstruotas filmas apie „Roshen“ korporaciją, papasakota apie jos produkciją. Mokiniai ne tik pavaikščiojo po fabriką, pamatė, kaip gimsta karameliniai saldainiai, bet ir specialioje patalpoje kiekvienas pasigamino po karamelinį ledinuką. Patys mokiniai galėjo pajusti, kokia įnoringa yra karamelė (greitai sustingsta, dūžta), bet suklijuoti ją galima paprastu vandeniu. Susižavėjimą saldžia konditerio profesija sustiprino ir kiekvienam įteiktas saldainių maišelis. 
                      Saugaus eismo renginys Kretingoje. Kretingoje vyko renginys, skirtas Saugaus eismo dienai, todėl ekskursija toliau tęsėsi Kretingos Rotušės aikštėje. Mokiniai išbandė daug emocijų sukėlusius saugos diržų efektyvumo ir automobilių apsivertimo imitavimo įrenginius, kurie įrodė, jog užsegtas saugos diržas mašinoje per avariją gali išgelbėti gyvybę. Smalsiausi apžiūrėjo ugniagesių gelbėtojų priemones, policijos ginklus, pasėdėjo policijos mašinoje, atsakė į klausimus apie saugų eismą, nusifotografavo su policijos bičiuliu Amsiu.                                                            Mokytoja Lina Odinienė


RAJONINIS PREVENCINIS KONKURSAS „ATEIK. SUŽINOK. VARŽYKIS.“

                   Prieš pat pavasario atostogas 7-8 klasių mokinių komanda dalyvavo rajoniniame prevenciniame konkurse „Ateik. Sužinok. Varžykis.“ Į konkursą, kuris vyko Kretingos sporto mokykloje, vyko Kamilė Talmontaitė, Eglė Vasiliauskaitė, Nojus Odinas ir Dalius Sungaila. Renginio tikslas – parodyti, kad varžytis galima sporto aikštelėje, žinių konkurse, o ne žeminant vienam kitą. Kadangi konkursą rengė ir Kretingos rajono policijos komisariatas, tai kartu su mokiniais komandose dalyvavo ir policininkai. Mūsų komandai rungtis įveikti padėjo būsima policininkė Greta. Šešios komandos turėjo atsakyti į testo klausimus, suvaidinti situaciją, rungtyniauti siunčiant kamuolį į krepšį, į vartus, lenktyniauti estafetėse. Nors prizinių vietų neužėmėme, bet kiekvienas komandos narys grįžo kupinas įspūdžių ir su dovanėlėmis rankose.                                                                                                            Mokytoja Lina Odinienė


,,SAVAITĖ BE PATYČIŲ“ TINKLINIO AIKŠTELĖJE

Mūsų mokyklos mokiniai į akcijos ,,Savaitė be patyčių“ renginius įsijungė sportuodami tinklinio aikštelėje. Buvo sužaistos dvejos draugiškos varžybos su Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos tinklinio komanda. Po atkaklios kovos, mūsų komanda namuose rezultatu 3:1 pralaimėjo kūlupėniškiams, o Kūlupėnų mokyklos salėje tik po pratęsimo 3:2 nusileido šeimininkams. Nepaisant pralaimėjimo, mokiniai liko patenkinti, kad galėjo parungtyniauti ir patobulinti žaidimo įgūdžius su kitos mokyklos žaidėjais. Mūsų mokyklos komandos garbę gynė Erika Pogytė, Aurimas Lukas, Dalius Sungaila, Lukas Darulis, Tautvydas Lingys, Modestas Vasiliauskas, Edvinas Šlečkus, Arminas Lukauskas, Valentinas Riauka, Mantas Dapkus. Tarp mūsų ir Kūlupėnų mokyklų užsimezgė draugiškas bendradarbiavimas. Mokiniai apsikeitė adresais, pradėjo tarpusavyje draugauti. Susitarta pavasarį parungtyniauti ir futbolo aikštelėje, kur baubliškai sieks revanšo.

Kūno kultūros mokytojas Jonas Benetis


AKCIJA „ ATVIRUKAS LIGONIUKUI“

                             Anot R. Rolano, gėris -  ne mokslas, o veiksmas, todėl kovo mėnesį mokykloje vyko akcija „ Atvirukas ligoniukui“. Šios akcijos tikslas - parodyti dėmesį, užuojautą sergančiam vaikui. Visų klasių mokiniai piešė atvirukus, rašė linkėjimus kuo greičiau pasveikti. Atvirukai buvo nuvežti į Kretingos ligoninės vaikų skyrių.                       Mokytoja Daiva Sajauskienė


 

INKILĖLIAI  MIKOLIŠKIŲ GIRININKIJOS MIŠKUOSE

                          Kovas – grįžtančių paukštelių mėnuo, todėl mėnesio pradžioje mokykloje buvo paskelbta akcija „Padovanok paukšteliui namą“ . Sulaukta net 10 inkilėlių, kuriuos vaikai padarė kartu su tėveliais. Buvo nuspręsta  inkilėlius nuvežti į Mikoliškių girininkiją. Girininkijoje 1-5 klasių mokinius pasitiko girininkas Romas Mažonas ir pavaduotoja Renata Skrodenienė. Girininkas apžiūrėjo vaikų atvežtus inkilėlius, papasakojo, kokie paukšteliai galėtų juose gyventi, priminė, kokie inkilėliai yra patys saugiausi. Po to su girininko pavaduotoja vaikai vyko į mišką ir įkėlė inkilus. Girininko pavaduotoja vaikams priminė, kad keliant inkilėlį jo landa turi būti atsukta į pietinę ar rytinę pusę, kad atstumas nuo vieno iki kito inkilo būtų apie 20 metrų. Geriausi inkilėliai tie, kurie kabinami ant medžio šakos, tada nežalojamas medis. Iš girininkijos vaikai grįžo pilni įspūdžių ir su dovanomis. Pasižadėjo po mėnesio apsilankyti ir pažiūrėti, kokie paukšteliai inkilėliuose apsigyveno, kai kurie vaikai ant savo inkilėlių net vardus užsirašė. Dėkojame girininkui ir jo pavaduotojai už dovanas ir bendradarbiavimą, ir laukiame naujų susitikimų.                                                           Mokytoja Irena Raišuotienė


RENGINIAI ŽEMĖS DIENAI

Kovo 20 d. nuo pat ryto mokykloje vyko renginiai, skirti Žemės dienai. Ryte, po pirmos pamokos, iškilmingai buvo iškelta Žemės vėliava, kuri plėvesuos visą mėnesį, skelbdama apie mokinių ir mokytojų darbus Žemės išsaugojimui. Trys 5-8 klasių mokiniai Eva Eismontaitė, Mantas Daukša ir Viktorija Pogytė dalyvavo Lietuvos 5-8 klasių mokinių gamtos mokslų - biologijos olimpiadoje, kuri vyko Kretingoje. Po pamokų 5-9 klasių komandos varžėsi protų mūšyje „Gamta - visų namai“. Renginių organizatorė biologijos-chemijos mokytoja Vida Rojuvienė.

   


POPIETĖ KAIMO BIBLIOTEKOJE

                      Pradinių klasių mokiniai dažnai lankosi kaimo bibliotekoje: renkasi knygutes, apžiūri ten veikiančias parodas.  Pirmadienį vaikams buvo organizuota popietė „Mano knygelės dar plonos…“, J. Marcinkevičiaus  85-osioms gimimo metinėms paminėti, kurią vedė bibliotekos vedėja Sofija M. Mokiniai buvo suskirstyti į komandas, kurios turėjo savo pavadinimus: „Raudonikių pulkas“, „Kazlėkų pulkas“, „Kelmučių pulkas“. Komandos išsirinko savo kapitonus. Prasidėjo tikras „grybų mūšis“. Bibliotekininkė skaitė J. Marcinkevičiaus „Grybų karą“, o komandoms reikėjo skaičiuoti, kokie grybai ėjo į mūšį, įminti mįsles apie miško augalus ir gyvūnus. Šį „mūšį“ laimėjo „Kazlėkų pulko“ komanda. Po mūšio visi mokiniai buvo apdovanoti saldžiais kepiniais – grybais. Ačiū bibliotekos vedėjai už puikią popietę.                                                                           Mokytoja  Irena Raišuotienė


KONKURSAS „MAN PATINKA SKAITYTI ČIA...“

                 Šiais mokslo metais paskelbtas konkursas „Man patinka skaityti čia...“. 1- 5 klasių mokiniai skatinami fotografuoti skaitantį(-čius) knygą – save, draugą, brolį, sesę, mamą, tėtį, močiutę, senelį ir kt. Nuotraukų rinkmenos siunčiamos į bibliotekos e. paštą adresu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.. Visos mokinių gautos nuotraukos eksponuojamos mokyklos bibliotekoje parodoje „Man patinka skaityti čia...“. Pasibaigus konkursui trijų įspūdingiausių nuotraukų autoriai bei aktyviausiai konkurse dalyvavusi klasė bus apdovanoti. Konkursas tęsis iki šių metų balandžio 1-os dienos. 
                 Skaitytojams malonu ateiti į biblioteką, kurios  sienas papuošė  mokytojo padėjėjos Janinos Lingienės kūrybinių darbų paroda „Raštai medžio riekėje“. Akį džiugina karpiniai ant langų.                                                         Bibliotekos vedėja Aušra Jonkuvienė

 


SPEKTAKLIUKAS  „KAIP ŠAUKSI..."

         2015-03-12.  Atvykę „Varlytės teatro“ aktoriai mažiesiems mokyklos mokinukams ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiams parodė spektaklį „Kaip šauksi...“. Graži istorija apie Ežiuką, Kiaulytę ir Varną visiems priminė, kad didžiausią jėgą turi taikus, nuoširdus žodis. Žiūrovai klausėsi gražių dainelių, buvo pakviesti į sceną parodyti, kaip mankštinasi, sportuoja.

                                                                                                        Mokytoja Lina Odinienė


ŠVENTĖME LIETUVOS GIMTADIENĮ

                      Renginiai, skirti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai, mokykloje prasidėjo prieš savaitę. Direktorės pavaduotoja ugdymui Julija Mačiukienė paragino visus dalyvauti Lietuvos mokinių parlamento, Lietuvos moksleivių sąjungos, Lietuvos studentų sąjungos ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos su partnere - LR Švietimo ir mokslo ministerija inicijuotoje  akcijoje  „Lietuvai ir man", t.y. pinti trispalves draugystės apyrankes. Per pertraukas kartu pindami apyrankes, netradiciškai paminėjome Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines ir išreiškėme tautos vienybę. Kovo 10 dieną keturiolika 5-9 kasių mokinių dalyvavo Lietuvos istorijos mokytojų asociacijos pirmą kartą organizuotame  Nacionaliniame  konkurse  „Lietuvos istorijos žinovas“. Kiekvienas turi gerai žinoti ir suprasti savo tautos istoriją, bet geriausiai į istorinius klausimus atsakyti sekėsi sesutėms Erikai (9 klasės mokinei) ir Viktorijai (8 klasės mokinei) Pogytėms. Po  pamokų mokyklos bendruomenei buvo parodyta koncertinė programa „Nupiešiu Lietuvą“. Bendrą savo kūrybinį darbą (Gedimino pilies plakatą) padovanojo visiems priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su auklėtoja Liucija Pogiene. Kovo 11-ajai skirtus renginius vainikavo dalyvavimas nacionalinėje pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Apsivilkę geltonai, žaliai ir raudonai, mokyklos kieme mokiniai ir mokytojai suformavo trispalvę tulpę.

Mokytoja Lina Odinienė


KAZIUKO MUGĖ

                     2015-03-04.  Pavasarį skelbianti Kaziuko mugė tradiciškai sukvietė visus į mokyklą paprekiauti, pasidalinti gera nuotaika, linksmai papramogauti. Mugės šeimininkės Kazelė ir Kazytė (mokytojos Irena Raišuotienė ir Reda Petrulienė) visas klases įleido į salę tik tada, kai buvo nupirktas leidimas prekiauti – atsakyta į šmaikštų klausimą. Pirkėjai ne vieną ratą apsuko palei prekeivių stalus, ant kurių puikavosi mokinių rankomis padaryti darbeliai, mamyčių kepiniai, papuošalai ir tai, ko negaila parduoti. Čia galėjai įsigyti priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučių „šašlykų“ iš kukurūzų, penktokų įvairiaspalvių popierinių gvaizdikų, pasėdėti trečiokų „Kazytės kavinėje“, paklausyti Sigito Ivanausko armonikos, pažaisti, pažiūrėti, kaip ikimokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Ingrida Jonkienė gamina molinius ežiukus ir kt. Džiaugiamės, kad mugėje sulaukėme svečių iš kaimo bendruomenės. Moterys siūlė pirkti vaistažolių, megztinių, verbų ir kt. Atėję į mugę tėveliai įsigijo S. Ivanausko pintų krepšių, rištų šluotų. 
                      Po mugės mokytojai ir mokiniai, nešini mokyklos vėliava, ėjo į Baublių šv. Kazimiero koplyčią, kur dalyvavo šv. Mišiose. VII a. gimusiai, XIX a. peraugusiai į mugę Lietuvos globėjo šv. Kazimiero šventei buvo skirta visa netradicinio ugdymo diena.

                                                                                                                                           Mokytoja Lina Odinienė


PINIGŲ KOLEKCIJOS PRISTATYMAS

                      Dienos veiklos centro mokiniai ir darbuotojai vasario 26 d. aplankė kaimo bibliotekoje parodą „Lietuvos pinigų istorija“, kurią suorganizavo bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė kartu su Raguviškių bibliotekininke Reda Čepiene. Mokiniai apžiūrėjo Lietuvoje naudotus pinigus nuo 18 a. iki šių dienų. Visi susidomėję klausėsi numizmato Arūno Mačiulio pinigų istorijų. Maloniai nuteikė ir mokytojos Ramunės Grikštaitės piešinių paroda „Naktis“. 

Dienos veiklos centro vadovė Liuda Būtenienė

 

Susisiekite

Baublių mokykla-daugiafunkcis centras

Mokyklos g. 17, Baublių k., Žalgirio sen., 97200 Kretingos r.

Tel. 8 676 36 490, el.p. baubliupm@baubliai.kretinga.lm.lt

Kalba

ltnlenetdelvplru

Pamokų laikas

  1. 800  -  845  
  2. 900  -  945
  3. 955  - 1040
  4. 1100 - 1145
  5. 1205 - 1250
  6. 1300 - 1345
  7. 1355 - 1440

Kalendorius

Gruodis 2018
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Facebook